Приятелю,

ако пътуваш през Южна България  непременно ела в нашето малко градче. Гълъбово – като хилядите гълъбчета, които летят в простора и се опитват да докоснат с крилете си слънцето. Ще го познаеш още по високите комини на ТЕЦ-овете, които сякаш подпират небето над него.

През 1972 година тук отваря врати прекрасен дом за нас, децата. Нарекли го Детска Градина  „Радост“.

Ела и ни гостувай. Отдалеч ще чуеш жужене като в кошер. Не се изненадвай. Това са гласчетата на 124 деца, които учат, пеят, танцуват, рисуват или просто играят в уютните, топли и слънчеви занимални. Ще се запознаеш с най-малките стопани на нашата детска градина – децата от яслена група „Мечо Пух“. Ще се срещнеш с бодливи таралежчета, с весели врабчета, с палави котета, с пъргави мики маусчета. Не, не си попаднал на грешно място. Така се казват нашите детски групи.

За да видиш всички възпитаници на ДГ „Радост“ ще трябва да отидеш до близките села Мъдрец и Обручище. Там са нашите 62-ма приятели от групи „Слънчице“, „Патиланци“ и „Калинка“.

Дворът ни е сбъдната мечта. Тук играем на воля, лудуваме, гоним пеперуди, търсим съкровища.

Ако искаш да узнаеш повече за нас и за нашите детски мечти, просто ела.

Очакваме те!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.